WhatsApp
Telefon
  • Veliefendi, Prof. Dr. Turan Güneş Cd. 196/c, 34025 Zeytinburnu/İstanbul
Yerden ısıtma straforu, yerden ısıtma straforları, yerden ısıtma straforu m2 fiyatı, yerden ısıtma levhası, yerden ısıtma köpüğü, İstanbul yerden ısıtma straforu, yerden ısıtma straforu İstanbul

Yerden ısıtma straforu; yerden ısıtma sistemlerinin kurulumunda kullanılan önemli malzemelerden biridir. Kendi içerisinde farklı türleri olan bu malzeme, kurulacak sistemin genel kalitesi ve başarısını direkt olarak etkiler. Bu yüzden yerden ısıtma straforları arasından seçim yaparken, doğru ve kaliteli seçenekler tercih edilmelidir.

Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Yerden ısıtma straforu; ısı yalıtım özelliği olan ve yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan boruların, bir düzen içerisinde zemine yerleştirilmesini sağlayan malzemelerdir. İstanbul yerden ısıtma straforu, kurulacak sistemin verimliliğini direkt olarak etkiler. Borulardaki ısının zemine gitmesini engeller ve tüm ısının ortama verilmesini sağlar.

Yerden ısıtma straforu İstanbul, üzerinde mantar şeklinde çıkıntılar bulunan özel bir yapıya sahiptir. Söz konusu yapı, boruların sabitlenmesini sağlar. Yapılacak planlamaya göre, bu mantarlar sayesinde istenilen noktalardan içerisinden sıcak su geçecek borular zemine yerleştirilir.

Bu malzeme, kabartmalı bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu kabartmalı yapı, üzerine atılan şapın iyi tutmasını sağlar. Ayrıca gözenekli yapısı, şapta meydana gelecek çatlamaları da büyük oranda etkiler. Dolayısıyla ısı yalıtımı ve boru yerleşiminin yanı sıra, atılacak olan şap için de büyük bir öneme sahiptir.

Günümüzde kullanılan farklı yerden ısıtma straforu markaları vardır. Bu markalardan bazıları, kaliteleri ve teknik özellikleri ile öne çıkmıştır. Rehau yerden ısıtma straforu gibi bilinen markaların tercih edilmesi, ihtiyaç ve beklentilerin daha etkili karşılanmasını sağlar.
 30 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları, 26 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları, 22 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları, 20 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları, folyolu yerden ısıtma straforu, folyosuz yerden ısıtma straforu,

Yerden Isıtma Straforu Nasıl Kullanılır?

Yerden ısıtma levhası olarak da ifade edilebilen bu malzemeler, şap altı izolasyon malzemesi olarak ifade edilebilir. İzolasyonun haricinde, boruların yerleştirilmesi ve sabitlenmesini de sağlar. Temel işlevlerinin bilinmesi, nasıl kullanılacağı konusuna adeta ışık tutmaktadır.

Yerden ısıtma sistemi kullanılacak alanın zemini hazır hale getirildikten sonra bu levhalar döşenir. En ufak bir boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilmelerine özen gösterilir. İlgili malzemenin temel işlevlerinden birinin ısı yalıtımı olduğu bilinerek, boşluk kalmaması sağlanır. Kenar ve köşe bölgelerinde kalan boşluklar ise kenar izolasyon bandı ile kapatılır. Son olarak da sıcak su boruları yerleştirilir.

Yerden Isıtma Straforu Fiyatları

Yerden ısıtma straforu m2 fiyatı, tercih edilecek ürüne bağlı olarak farklılık gösterir. Öncelikle bu malzemeleri üreten farklı markalar vardır. Bu markalara ait malzemelerin fiyatları, ciddi anlamda farklılık gösterebilir. Bir diğer önemli konu ise kullanılacak olan alanın büyüklüğüdür. Nihayetinde alan ne kadar büyük olursa, toplam maliyet de o kadar artacaktır.

Fiyatlar üzerinde etkili olan bir diğer husus ise yoğunluk, yani dansitedir. 20 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları, 22 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları, 26 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları ve 30 dansite yerden ısıtma strafor fiyatları farklıdır. Yoğunlukla birlikte fiyatlar da artar. Mantar straforu fiyatları üzerinde etkili olan birçok husus olduğu için net rakam vermek doğru olmayacaktır.

Folyolu yerden ısıtma straforu, folyosuz yerden ısıtma straforu, folyolu mantar strafor, folyosuz mantar strafor, mantar strafor fiyatları, yerden ısıtma straforu fiyatları

Folyolu Yerden Isıtma Straforu

Folyolu yerden ısıtma straforu, yüksek yoğunluklu ve üzerinde özel bir folyo bulunan malzemelerdir. Bu malzeme, üzerindeki folyo sayesinde şap altında erimez veya farklı bir nedene bağlı olarak zarar görmez. Dolayısıyla çok daha uzun ömürlüdür.

Folyo yerden ısıtma straforunun en önemli özelliği, yüksek yoğunluğu nedeniyle çok daha etkili bir ısı yalıtımı saplamasıdır. Esasında straforların kullanılmasının temel nedeni, izolasyondur. Yüksek izolasyon, hem rahat bir şekilde ısınma hem de yüksek verimlilik anlamına gelir. Folyolu strafor, bu noktada beklentileri rahatlıkla karşılar.

Yerden ısıtma straforu folyolu fiyatı ise, diğer seçeneklere göre biraz daha fazladır. Burada da benzer şekilde fiyatları etkileyen önemli hususlar vardır. Bunlara bağlı olarak folyolu strafor fiyatları farklılık göstermektedir.

Yerden ısıtma köpüğü, yerden ısıtma köpük fiyatları, yerden ısıtma köpük m2 fiyatları, yerden ısıtma strafor fiyatları

Folyosuz Yerden Isıtma Straforu

Folyosuz yerden ısıtma straforu, üzerinde koruyucu folyo bulunmayan malzemelerdir. Bu malzemeler, farklı yoğunlukta olabilmektedir. Ortamın özelliklerine ve beklentilere bağlı olarak tercih edilebilir. Folyosuz yerde ısıtma straforu fiyatları, folyolu olanlara kıyasla biraz daha düşüktür.

Yerden Isıtma Köpüğü

Yerden ısıtma köpüğü, yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan bir şap altı izolasyon malzemesidir. Kat betonu ile yerden ısıtma sistemine ait boruların arasında yer alır ve iki yapının birbirinden izole edilmesini sağlar.

Yerden ısıtma köpüğü, yerden ısıtma sistemlerinin verimliliklerini direkt olarak arttırmak için geliştirilmiştir. Halk arasında köpük olarak bilinen strafor, kendine has yapısı sayesinde ısı yalıtımında oldukça başarılıdır. Doğru yoğunluk ve kalınlıkta köpükler kullanıldığında, ısıtma işlemi çok daha kolay ve çok daha düşük maliyetli olmaktadır. İşte bu özellikleri nedeniyle yerden ısıtma köpüğü, yerden ısıtma sistemleri içerisinde de kullanılmaktadır.

 Yerden ısıtma köpük fiyatları, mantar strafor, folyolu mantar strafor, folyosuz mantar strafor, yerden ısıtma straforu

Yerden Isıtma Köpüğü Nedir?

Yerden ısıtma köpüğü; ısı yalıtımı amacıyla şap altında kullanılan izolasyon malzemesidir. Temel işlevi, ısıtma sisteminden gelen ısının zemin tarafından soğurulmasını engellemek ve ısı verimliliğini sağlamaktır. Bunun yanında mantarlı yapısı ile boruların istenildiği gibi zemine yerleştirilmesini de sağlar.

Köpükler kullanılmadığında, ısıtma borularının bir düzen içerisinde yerleştirilmesi neredeyse imkansız hale gelecektir. Zeminde herhangi bir sabitleme aparatı kullanmadan, boruların bir düzen içerisinde sabitlenmesi imkansızdır. Bu düzensizlik ise sistemin verimliliğini düşüreceği gibi maliyetlerin de artmasına neden olacaktır. İşte burada bahsedilen problemler, yerden ısıtma köpüğü kullanımı ile kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

Yerden ısıtma sistemi köpüğü, farklı seçeneklere sahiptir. Bu seçenekler, marka ve yoğunluk (dansite) farkına göre şekillenir. Yoğunluk bakımından 26 dansite yerden ısıtma köpüğü ve 30 dansite yerden ısıtma köpüğü gibi farklı seçenekler vardır. Dansite, yani yoğunluk ne kadar yüksek olursa, izolasyon etkisi o kadar artmaktadır.

Yerden Isıtma Köpüğü Fiyatları

Yerden ısıtma köpüğü fiyatı, belli kıstaslara göre değişkenlik gösterir. Burada esas olan m2 fiyatıdır. Bu fiyat ise tercih edilen malzemenin markasına, yoğunluğuna ve kalitesine bağlı olarak farklılık gösterir. Dolayısıyla net bir rakam vermek kesinlikle doğru olmayacaktır.

Yerden ısıtma köpükleri, farklı ölçülere sahip olabilmektedir. Ayrıca paket içerisinden çıkan levha sayısı da farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden fiyat konusunda yanılmamak için her zaman yerden ısıtma köpüğü m2 fiyatı üzerinden değerlendirmelerin yapılması gerekir. Aksi takdirde, yapılacak mantar köpüğü fiyatları karşılaştırmalar yanıltıcı olabilir.

Her ne kadar ölçülerin farklı olma olasılığı bulunsa da, markaların önemli bir kısmı, uluslararası standartlara uygun ölçülerde üretim yapmaktadır.

Yerden Isıtma Straforu Avantajları

Yerden ısıtma straforu kullanmanın birçok avantajı vardır. Yerden ısıtma straforu avantajları şu şekilde sıralanabilir:

• Çok iyi bir izolasyon malzemesidir. Bu özelliği sayesinde ısının istenen yönde yayılmasını sağlar. Zemin yönünde yayılmaya izin vermez ve bu yöndeki ısı kayıplarını engeller.

Yerden ısıtma straforu, aynı zamanda ses yalıtımı konusunda da başarılı bir malzemedir. Apartman tarzındaki çok katlı binalarda, zeminden gelen ses sorunlarını büyük ölçüde engeller.

• Hafif bir malzemedir ve binanın genel yükünün gereksiz yere artmasına neden olmaz. Bina yükünün artmasına bağlı olan riskler de, bu sayede oluşmaz.

• Yüksek basınç dayanımına sahiptir. Şap altında uzun yıllar yapısını koruyarak kalır. Basınçtan dolayı kırılma veya deforme olma gibi olumsuzluklar yaşanmaz.

• Kolay kullanıma sahiptir. Şekillendirilmesi son derece kolaydır ve bu sayede zeminin tamamı sorunsuz bir şekilde kaplanır.

Yerden ısıtma straforu, Yerden ısıtma straforu fiyatları, yerden ısıtma m2 fiyatı

Yerden Isıtma Straforu Fiyatları | Yerden Isıtma Köpüğü | Isı Enerji